info@kozia-farma.pl
609 728 770

Co warto wiedzieć, czyli zasady przyjaznego pobytu

Nasz styl życia współgra z otaczającą nas naturą. Cenimy sobie spokój, uważne tempo życia, odcięcie się na miarę możliwości od technicznych nowinek.

Nie znajdziecie Państwo u nas Wi-Fi, ani satelity. W zamian będziecie mieli możliwość zatrzymania się na chwilę, nie rozpraszania swojej uwagi pośpiechem, codzienną gonitwą, radością życia na tu i teraz.

Prosimy byście Państwo mieli na uwadze, że znajdujemy się w samym sercu lasów mazowieckich. Zwierzęta leśne zawsze traktujemy z szacunkiem – nie ingerujemy w ich życie, nie tępimy, nie przepędzamy. Latające owady stanowią część życia lasów i okolicznych łąk. Wychodzimy z założenia, że korzystamy z przestrzeni, która należy do zwierząt.

Nasze udomowione zwierzęta przebywają na własnym terytorium. Nasze dwa psy są bardzo przyjazne ludziom i z radością witają Gości już przy samej bramie. Niestety, nie tolerują obecności obcych zwierząt, toteż nie mamy możliwości, aby zapraszać do nas czworonożnych przyjaciół.

W naszym domu mieszka pięć kotów – podobnie jak psy posiadają książeczki zdrowia oraz wszystkie niezbędne szczepienia i badania. Nasze koty są wszędobylskie i z ochotą odwiedzają naszych Gości. Jeżeli macie Państwo alergię na sierść zwierząt domowych lub ich nie lubicie prosimy weźcie pod uwagę nasze warunki zanim podejmiecie decyzję o przyjeździe do nas.

Głównymi rezydentkami koziej farmy są oczywiście kozy. Zawsze, o ile tylko czas nam pozwoli chętnie pokażemy i opowiemy o kozim życiu.

Bardzo prosimy, aby nie karmić kóz bez naszej wiedzy. Nie jest prawdą, że koza może zjeść wszystko – po niektórych produktach może poważnie zachorować, a nawet umrzeć.

Nasze miejsce, mimo, że posiadamy zwierzęta dedykowane jest osobom dorosłym.

W razie wątpliwości prosimy o pytania – zawsze chętnie na wszystkie odpowiemy.

W oparciu o nasze doświadczenie poniżej przedstawiamy kilka ważnych zasad, które zagwarantują Państwu bezpieczny i komfortowy pobyt, a nam radość z goszczenia Państwa w naszym domu.

Nasz dom oraz teren jest przygotowywany na Państwa przyjazd z dużą starannością. Każdy Gość przebywający w naszym gospodarstwie zobowiązany jest do przestrzegania porządku i do użytkowania pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem.

1.Bezwzględnie prosimy o zachowanie ogólnych zasad pory nocnej od godziny 22.00 do 7.00 oraz przestrzeganiu zasad współżycia społecznego przez całą dobę.

2. Palenie papierosów możliwe jest tylko w wyznaczonych miejscach. Jesteśmy otoczeni lasem, co powoduje, że będziemy szczególne wymagać od Państwa przestrzegania tej zasady; zabrania się palenia tytoniu oraz innych wyrobów w pomieszczeniach – niezastosowanie się do powyższego zakazu skutkować będzie karą pieniężną nałożoną niezwłocznie na Gościa w wysokości 500 PLN. Zakaz ten dotyczy zarówno Gości jak i osób odwiedzających.

3. Na terenie całego gospodarstwa Agro-Glamping obowiązuje zakaz samodzielnego rozpalania ogniska oraz grilla. Drewno do ogniska wydawane jest wyłącznie przez Gospodarzy. Kategorycznie zabrania się samowolnego pobierania drewna z widocznych, prywatnych zasobów Gospodarzy.
Ze względów bezpieczeństwa osobom pod wpływem alkoholu lub środków odurzających zabrania się zbliżania do ognia.

4. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie w pokojach grzałek, żelazek elektrycznych, kuchenek i innych podobnych urządzeń nie stanowiących wyposażenia naszego Agro-Glampingu.

5.Osoby naruszające powyższe zasady zobowiązane będą do opuszczenia Agro-Glampingu bez zwrotów kosztów.

6. Jakakolwiek zmiana aranżacji wynajmowanego wnętrza możliwa jest po uzgodnieniu z nami. Prosimy nie wynosić na zewnątrz pościeli, koców oraz pozostałego wyposażenia.

7. Prosimy nie wchodzić do pomieszczeń sypialnych w butach.

8. Prosimy w szczególności o przestrzeganie czystości w saunie oraz gorącej beczce – bezwzględny zakaz wchodzenia w butach, stosowania olejków lub jakichkolwiek kosmetyków w saunie i gorącej beczce. Zanieczyszczenie kosmetykami/olejami sauny i Gorącej Beczki podlega dodatkowej opłacie w wysokości 300 zł.

9. Wynajęte pomieszczenia należy zostawić w stanie, w jakim zostały przygotowane w dniu przyjazdu lub po wcześniejszym uzgodnieniu można skorzystać z usługi końcowego sprzątania  –  cena 300zl

10. W trakcie pobytu Goście samodzielnie utrzymują porządek w zajmowanych pomieszczeniach. Nadmierne zanieczyszczenie pomieszczeń i całego terenu Agro-Glampingu (np. poprzez rozrzucone niedopałki patrz pkt.2, butelki, śmieci) będzie skutkowało dodatkowymi opłatami. Wysokość opłat uzależniona jest od rodzaju i skali zanieczyszczeń.

11. Prosimy informować nas na bieżąco o wszelkich usterkach, stratach lub zniszczeniach – naprawdę rozumiemy, że wszystko może się podczas pobytu zdarzyć.

12. Gość ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia wyposażenia i urządzeń technicznych naszego Agro-Glampingu powstałe w skutek niewłaściwego użytkowania, spowodowane jego działaniem lub działaniem osób, za które odpowiada (np.dzieci). Zastrzegamy sobie prawo dochodzenia odszkodowania w pełnej wysokości ( w tym utracone korzyści) za wyrządzone szkody po zakończeniu pobytu na podstawie przepisów obowiązującego prawa.

13.  Gospodarze mogą odmówić dalszego goszczenia osób, którzy w trakcie pobytu: pozostają pod wpływem alkoholu albo innych używek i/lub zachowują się agresywnie lub stanowią zagrożenie dla innych Gości oraz Gospodarzy.

14. Ze względu na kameralność naszego miejsca prosimy o przemyślenie rezerwacji. W przypadku rezygnacji z pobytu zadatek nie podlega zwrotowi ani przesunięciu na inny termin. W razie skrócenia pobytu, zmniejszenia liczby osób rezerwujących pobyt, Gościom nie przysługuje zwrot ani obniżenie ceny za niewykorzystany czas pobytu lub liczbę miejsc.

15. Rezygnacja z zamówionych posiłków na min. jedną dobę przed ich wydaniem nie zwalnia z uiszczenia opłaty za ich przygotowanie.

16. Goście nie mogą bez zgody gospodarzy, przyjmować na nocleg lub pobyt dzienny swoich Gości.

17. Za rzeczy pozostawione nie ponosimy odpowiedzialności – przed wyjazdem prosimy o dokładne sprawdzanie pokoi i użytkowanych pomieszczeń. Przedmioty osobiste pozostawione przez wyjeżdżających Gości będą czekać w depozycie na odbiór osobisty przez okres 1 miesiąca, po tym czasie zostaną przekazane na cele charytatywne

18. Gospodarz wyznacza miejsce postoju środka transportu Gościa, lecz nie odpowiada za szkody wyrządzone przez osoby trzecie. Parking jest bezpłatny i niestrzeżony

19.Przekazanie kluczy odbywa się po sprawdzeniu stanu wszystkich użytkowanych pomieszczeń.

20. Regulamin „Zasady przyjaznego pobytu”  Agro-Glampingu podaje się do wiadomości poprzez zamieszczenie na stronie internetowej www.kozia-farma.pl oraz w drodze indywidualnego zapoznania się przez Gościa przy zakwaterowaniu.

DOKONANIE REZERWACJI JEST RÓWNOZNACZNE Z WYRAŻENIEM ZGODY NA WSZYSTKIE POWYŻSZE USTALENIA

Eco kuchnia

Nasze potrawy oparte są na filozofii slow food – kuchni promującej tradycyjne potrawy. Bazujemy na naturalnych, sezonowych produktach: własnych ekologicznie wyhodowanych warzywach (bez grama chemii), kozich specjałach mleku, jogurtach, serach…

Read More
Kozie sery

Pod nadanym przez Państwowy Inspektorat Weterynaryjny nr 14183505 prowadzimy sprzedaż koziego mleka, jogurtów oraz serów. Wyrabiamy sery podpuszczkowe, krótko i długodojrzewające. Na życzenie sery doprawiamy czarnuszką, papryką lub ziołami. Jesteśmy…

Read More
Cennik Ruska Bania

Ruska Bania pod Warszawą na wyłączność dla grupy maksymalnie 10 osób   Dni powszednie: 11.00 – 18.00 300 zł/2 h saunowania (do 4 osób – każda kolejna osoba dopłata 50 zł/2h);…

Read More
Eco Stolarka

Na naszej farmie oprócz kozich specjałów znajdziesz również ręcznie wykonane wyroby z drzewa. Toteż już wkrótce na naszym Agro-Glampingu ruszają cykliczne warsztaty/kursy dedykowane domowym Artystom i Artystkom. Warsztaty ze stolarki…

Read More